МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Тиждень української мови в навчальному закладі продовжився проведенням 6 листопада 2012 р. олімпіади з української мови серед студентів Економіко-правового коледжу та Інституту.

За результатами мовного конкурсу визначено переможців. Слід зазначити, що студенти Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП та Інституту, які взяли участь в олімпіаді з української мови, показали гарні знання з дисципліни, особливо з орфографії, синтаксису. Усі учасники мовного конкурсу вміло і творчо підійшли до виконання четвертого завдання, де потрібно було написати міні-твір на такі теми: ІІІ рівень (для студентів рівня молодший спеціаліст) – "Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх" (О. Гончар); ІV рівень (для студентів рівня бакалавр, спеціаліст) "Мова і мовна політика в сучасній Україні".
Серед студентів Економіко-правового коледжу призові місця здобули такі студенти:

І місце – Івасюк Вікторія (студентка гр. КП-21)
ІІ місце – Таран Дарія (студентка гр. КП-11)
Альошко Аліна (студентка гр. КБО-31)
ІІІ місце – Бондарчук Богдан (студент гр. КП-31)
Жиловський Тимур (студент гр. КП-31)
Серед студентів Інституту призові місця здобули такі студенти:
І місце – Данчишина Тетяна (студентка гр. БТ-11)
ІІ місце – Слабунова Аліна (студентка гр. БТ-21)
ІІІ місце – Купіс Марія (студентка гр. БТ-11)
Мариненко Юлія (студентка гр. БПс-21)

Щиро вітаємо переможців мовного конкурсу, зичимо добра і творчих звершень!

8 листопада 2012 року в Інституті проведено наукове зібрання у форматі круглого столу на тему: "Українська мова та мовна політика на сучасному етапі розвитку України".

На мовному заході були присутні громадські і культурні діячі, вчителі та учні загальноосвітніх шкіл м. Хмельницького, викладачі та студенти ХІ МАУП і Хмельницького музичного училища імені В. Заремби. Під час засідання круглого столу працювала книжково-ілюстративна виставка "Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті", організована Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені М. Островського.

Науковий захід розпочався з вітального слова В. О. Парандій директора Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП. Далі студентка 2 курсу Юлія Мариненко виголосила доповідь "Закон України "Про засади державної мовної політики": державотворчий аспект". Зі щирими вітаннями і науковими доповідями виступили досвідчені шановані особистості, мудрі патріоти України: Теленько Богдан Петрович, заслужений журналіст України, головний редактор газети Хмельницької міської ради "Проскурів" Кабачинська Світлана Іллівна, заслужений журналіст України, кореспондент Міжнародного тижневика "Дзеркало тижня" Слободянюк Тетяна Василівна, заслужений працівник культури, завідувач відділу національного відродження газети Хмельницької обласної державної адміністрації та Ради "Подільські вісті" Смотритель Володимир Петрович, заслужений артист України, керівник та актор моно-театру "Кут" Лісогор Галина Станіславівна, завідувач загального (гуманітарного) читального залу Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Островського; Мельник Петро Костянтинович, головний редактор журналу "Українець".

Теленько Богдан Петрович у своїй доповіді порушив актуальні мовні питання, зокрема про вплив мовного закону на розвиток української мови. Він закликав молодь до шанування і відродження українських звичаїв і традицій. Кабачинська Світлана Іллівна у промові зачепила болюче питання про мовну революцію в сучасній Україні. Виступ Слободянюк Тетяни Василівни плавно переріс у живу співбесіду зі студентами. Д. Прудивус, А. Слабунова, Н. Поян, Б. Бондарчук, Ю. Мариненко щиро висвітлювали, були моменти навіть і активно відстоювали, свої думки з приводу поставлених таких питань: чи розмовляють вони в колі друзів, в інституті, вдома тільки українською мовою?, чи слухають вони тільки українські пісні?, чи такі інформаційні засоби, як комп'ютер і мобільний телефон, завантажені українським мовним простором? і таке інше. До дискусії з приводу мовних питань, зокрема про вплив мовного закону на сучасне діловодство, долучилися викладачі А. Ф. Гуменюк, В. О. Парандій, а також С. І. Кабачинська, Б. П. Теленько.

Цікавою і повчальною була доповідь Смотрителя Володимира Петровича. Він повідав про те як берегти й відроджувати українську мову та звичаї і традиції українського народу. Про милозвучність української мови Володимир Петрович оспівав у авторській пісні "Селяві", яку наприкінці виступу виконав під акомпанемент гітари.
Мова і пісня – це обереги, дві найважливіші фортеці, які український народ повинен оберігати пильніше й відчайдушніше, тому що вони можуть втратитися назавжди. Підтримали співбесіду з приводу мовної політики в українській державі своїми музичними творами під супровід бандури і баяна студенти Хмельницького музичного училища імені В. Заремби Волкова Маріанна Анатоліївна, студентка 2 курсу відділу "Народні інструменти" і Чукань Богдан Миколайович, студент 3 курсу "Народні інструменти". Волкова Маріанна виконала українську народну пісню "Вербовая дощечка" і "Романс". Чукань Богдан виконав українську народну пісню "Ой, ходила дівчина бережком" і твір сучасного українського композитора Віктора Власова "Босса-нова". Їхнє професійне виконання викликало в усіх присутніх щире "браво"!

Далі Лісогор Галина Станіславівна виступила з доповіддю про вплив української книжки на виховання сучасної молоді. Вона прочитала поезію про вічну мудрість – книги. Далі студентка 2 курсу ХІ МАУП Мариненко Юлія прочитала поезію "Українська мова" і студентка 3 курсу ХІ МАУП Слабунова Аліна продекламувала вірш "Рідна мова".
Науковий захід завершився врученням студентам-переможцям грамот за відмінні знання при написанні Диктанту національної єдності (даний конкурс відбувся 5 листопада). У кінці наукового засідання було проголошено, що обов'язком як молодого, так і старшого покоління є не цуратися, а шанувати українську мову і відроджувати українські звичаї і традиції.