МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

9 листопада 2011 року в рамках Тижня української писемності та мови в Інституті відбулося засідання Круглого столу: “УКРАЇНСЬКА МОВА ТА МОВНА ПОЛІТИКА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ”.

Засідання було приурочено до Дня української писемності та мови. Це свято запроваджено у 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка Указом Президента України “Про День української писемності та мови”.
Гостями та активними учасниками круглого столу стали: Кабачинська Світлана Іллівна – заслужений журналіст України, кореспондент Міжнародного тижневика “Дзеркало тижня”, Слободянюк Тетяна Василівна – заслужений працівник культури, завідувач відділу національного відродження газети Хмельницької обласної державної адміністрації та ради “Подільські вісті” та Смотритель Володимир Петрович – заслужений артист України, керівник та актор моно-театру “КУТ”. Їхні думки з приводу сучасних проблем української мови та мовної політики були надзвичайно важливі та цікаві студентству, а слова звучали в унісон з думками молоді.
Провідною думкою засідання став заклик до того, що починати вирішувати мовне питання потрібно з себе, піднімаючи власний поріг національної гідності. Адже життєвий принцип “Моя хата скраю...” і сподівання на те, що хтось зробить..., хтось вирішить..., хтось нам допоможе... у даному питанні працює виключно проти нас...

Щира розмова настільки захопила студентів, які мали можливість безпосереднього спілкування з тими людьми, прізвища та результати роботи яких не сходять зі шпальт газет та з екранів телебачення, що круглий стіл плавно переріс у брифінг. Передбачені форматом півтори години зустрічі розтягнулись на дві.

Під завісу круглого столу прозвучали пісні у виконанні Володимира Смотрителя “Сelavie” (у перекладі з французької “Це – життя”) та “Як літати, то тільки душами...”
І на підтвердження того, що МАУП також багатий неординарними творчими особистостями, студентки Слабунова Аліна (гр. БТ-21), Мацеєва Інна (КП-21) та Яремчук Тереза (КП-21) прочитали власні вірші, присвячені українській мові, її невмирущій красі та багатогранності...

На засіданні була присутня кореспондент “Поділля-Центр” Наталя Поліщук. Її враження, а також думки студентів, які вони висловили у інтерв’ю, ви зможете почути по радіо 12 листопада о 1810 у радіопередачі “Вибір” та 13 листопада о 1810 у радіопередачі циклу “Душі невичерпні джерела”.