МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті відбулася ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір»

 27 квітня 2018 року у Хмельницькому інституті відбулася ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір» (до 1030-річчя Хрещення Київської Русі), організаторами якої виступили Хмельницька єпархія Української Православної Церкви і Хмельницький інститут МАУП.

 

 Конференція зібрала більше ніж 50 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь духовенство, вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Духовних шкіл, духовенство, викладачі і студенти вузів України:

З вітальним словом виступили:

Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський АНТОНІЙ, Керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви. Кандидат богослов’я

Білий Леонід Григорович, Директор Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом». Кандидат педагогічних наук, доцент

Байдич Володимир Григорович, Директор Державного архіву Хмельницької області. Кандидат історичних наук

Погорілець Олег Григорович, Директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», член Національної спілки краєзнавців України, професор МКА

Байдич Віктор Григорович, Директор Гімназії №2 м. Хмельницького.

Учасники та гості вченого зібрання у своїх доповідях підтвердили факт, що саме Православна Церква була і залишається консолідуючою силою українського народу, силою, яка в усі часи сприяла утвердженню у суспільстві високої моралі та духовних цінностей.

Учасниками вченого зібрання окремо було розглянуто причини, перебіг та наслідки Хрещення Київської Русі. Вплив християнства на розвиток і становлення української культури та освіти.

Також було зазначено, що співпраця Церкви та вищої школи налагоджує конструктивний діалог у справі пастирської опіки молоді, а також встановлює партнерські стосунки з діячами освіти, науки і культури, громадськими організаціями, що розширює позитивний вплив Православ’я на різні сфери діяльності людини та на суспільство у цілому, спонукаючи людей змінювати своє життя та намагатися йти у слід за Христом.

Дякуючи Богові за спілкування та плідну співпрацю, організатори, учасники та гості конференції постановили і у майбутньому докладати зусиль для подальшого дослідження духовної і культурної спадщини краю, ствердження Православної духовності у суспільстві та інтеграції християнських цінностей в освіту.

Учасники конференції винесли щиру подяку керуючому Хмельницької єпархії Української Православної Церкви – Високопреосвященнішому Митрополиту Хмельницькому і Старокостянтинівському АНТОНІЮ за благословення, участь у вченому зібранні та сприяння його проведенню.

На конференції було презентовано восьмий випуск збірника наукових праць за матеріалами наукового зібрання, з ним можна ознайомитися за посиланням: http://www.maup.km.ua/institut/naukova-robota/naukovi-vidannya/