МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Науково-педагогічні працівники Хмельницького інституту МАУП взяли участь у вебінарі «Зміни в базових документах розроблення професійних стандартів».

7 лютого 2023 року науково-педагогічні працівники Хмельницького інституту МАУП взяли онлайн-участь у вебінарі «Зміни в базових документах розроблення професійних стандартів». Вебінар організовано Федерацією роботодавців України спільно з Національним Агентством кваліфікацій.

Спікерами вебінару були: Осадчук Інна – член Національного агентства кваліфікацій, Василенко Наталя – Державний експерт експертної групи з питань професійного розвитку директорату праці та зайнятості Міністерства економіки.

В грудні 2022 р. постановою Кабміну України № 1453 були затверджені зміни до Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, а через місяць, в січні 2023, на офіційному вебсайті Національного Агентства кваліфікацій були оприлюднені Методичні рекомендації щодо розроблення професійних стандартів. Ці документи розкривають та пояснюють позиції статей 41 та 42 Кодексу законів про працю.

Наразі триває перехідний період, коли в країні одночасно існуватимуть професійні стандарти, розроблені «до» та «після» прийнятих змін.

У ході вебінару обговорили зміни в порядку розроблення професійного стандарту, про методичні рекомендації щодо розроблення професійних стандартів, Класифікатор професій ДК 003:2010, процес навчання з розроблення професійних стандартів та ін.