МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції в рамках проєкту Еразмус+ напряму ім. Жана Монне: 620395-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-SUPPA “ЄС-Східне партнерство: майбутні шляхи активізації спільних ініціатив академічних та громадських спільнот в Україні» започатковує дослідження щодо ціннісних трансформацій у середовищі українського студентства та проводить всеукраїнське опитування “Ціннісні орієнтири українського студентства”.

Надії України на європейське майбутнє тісно пов’язані з молоддю – а найактивнішою її часткою, як відомо, є студентство. Парадоксально, але соціологічні дослідження останніх років, що висвітлюють настрої українського суспільства, не виокремлюють здобувачів вищої освіти (а це, станом на 2020 рік, понад мільйон осіб лише на денній формі навчання) як окрему категорію респондентів. Між тим, не буде перебільшенням стверджувати, що євроінтеграційні перспективи нашої держави значною мірою залежать від поглядів, цінностей, життєвих орієнтирів тих, хто знаходиться зараз в університетських аудиторіях.

Саме цією обставиною і визначається актуальність масштабного дослідницького проєкту “Ціннісні орієнтири українського студентства”. В рамках дослідження ми вперше спробуємо спроєктувати отримані результати на узагальнюючі ціннісні матриці і визначити вектор аксіологічних трансформацій українського суспільства. Головним результатом дослідження буде розробка ефективної стратегії формування проєвропейських ціннісних орієнтирів у студентському середовищі.

Керівниця проєкту: Олена Тупахіна, доцент Запорізького національного університету, членкиня команди APREI.

Хто може долучитися до дослідження?

  • Студенти бакалаврату та магістратури денних відділень українських ЗВО усіх форм підпорядкування, усіх років навчання та профілів підготовки, що мають українське громадянство
  • Науково-педагогічні та адміністративні працівники українських ЗВО усіх форм підпорядкування

Як взяти участі у дослідженні?

Студентам:

  • станьте учасником фокус-групи на базі вашого закладу вищої освіти.
За додатковою інформацією звертатись до Алли Авсієвич, членкині команди ГО "Українська Асоціація Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції".