МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів».

 

3 листопада 2021 року до Дня української писемності та мови у Хмельницькому інституті МАУП відбулася в режимі онлайн Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів».

Даний захід зібрав широке коло поціновувачів рідної мови з різних регіонів (Хмельницький, Красилів, Кам’янець-Подільський).

 

З вітальним словом виступив Білий Леонід Григорович, директор Хмельницького інституту МАУП. У промові він зазначив про роль української мови в житті нашої держави.

З вітальною промовою виступила Сабій Юлія Сергіївна, керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Юлія Сергіївна є ідейною натхненницею міського Конкурсу читців-декламаторів «Слово Нації». Пані Юлія у своєму виступі звернулася до учнівської та студентської молоді з закликом шанувати, розвивати українське слово.

Дбати про красу і багатство української мови закликала Яніцька Неоніла Олександрівна, поетеса, журналістка, художниця; відповідальний секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України; член НСЖУ та НСПУ; лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку; авторка 9 книг (поезія, проза). Неоніла Олександрівна презентувала свою поетичну збірку «Калина». Зачарувала усіх присутніх декламацією своїх віршів.

 

Доповідачами були учні закладів загальної середньої освіти та здобувачі вищої освіти. Янкова Софія, учениця 6 класу Великозозулинецької ЗОШ 1-3 ст. Заслучненської сільської ради (Красилівський район) читала власні вірші.

Із заключним словом виступив Білий Леонід Григорович, директор Хмельницького інституту МАУП.

З програмою конференції можна ознайомитися, перейшовши за лінком: https://drive.google.com/file/d/1pOlHmFob8scTYjAOiE_EZHShX9QQDxI9/view