МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Хмельницький інститут МАУП уповноважено до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків!

Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» для отримання Сертифікату на рівень володіння державною (українською) мовою особам, які мають намір офіційно підтвердити свій рівень володіння державною мовою, необхідно скласти відповідний іспит.

Призначення іспиту - визначити рівень володіння державною мовою осіб, які претендують на обрання чи призначення на посади, визначені частинами першою і другою статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зокрема:

- депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування;

- державні службовці;

- особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;

- особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів;

- особи рядового, сержантського і старшинського складу Національної поліції, інших правоохоронних, розвідувальних органів;

- прокурори;

- судді;

- адвокати;

- нотаріуси;

- керівники закладів освіти всіх форм власності;

- педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники;

- медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я.

Хмельницький інститут ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» отримала статус уповноваженої установи (організації) від Національної комісії зі стандартів державної мови на проведення іспитів для громадян, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання своїх службових обов’язків, та з 12 жовтня 2021 року розпочала свою роботу в цьому напрямкуПроведення іспиту здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

Для подання онлайн заявки на складання іспиту необхідно авторизуватися в системі Національної комісії зі стандартів державної мови за посиланням: https://exam.mova.gov.ua

Увага! Якщо Ви не прийдете на іспит, то подати наступну заявку Ви зможете тільки через чотири місяці!

Після авторизації на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови рекомендуємо обов’язково ознайомитися з наступною інформацією: «Іспит на рівень володіння державною мовою» (https://mova.gov.ua/diyalnist-i-proyekti/ispit-na-riven-volodinnya-derzhavnoyu-movoyu) та пам’ятка «День проведення іспиту» (https://mova.gov.ua/news/druzi-mi-pidgotuvali-dlya-vas-pamyatku-vona-mistit-osnovni-pravila-yakih-slid-dotrimuvatisya-u-den-provedennya-ispitu).

Зауважимо, що за роз’ясненнями щодо оцінювання іспитових робіт претендентів, рішень Комісії щодо встановлення результатів іспиту, процедури подання скарг та оскарження результатів іспиту, необхідно спрямовувати на офіційні комунікаційні канали Комісії:  , spam_protected_infoзвертатися через сайт вкладка «Зв’яжіться з нами» або особисто за адресою: м.Київ, Нестерівський провулок, 4.

Основне призначення уповноважених установ (організацій) – забезпечити належні матеріально-технічні та організаційні умови для проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Наш обов’язок – ідентифікувати претендентів перед початком іспиту та супроводжувати технічно перебіг іспитової сесії.

Увага! Претенденти перед складанням іспиту зобов’язані надавати інструкторам, що знаходяться в іспитовій аудиторії, документякий посвідчує особу.

Іспит на рівень володіння державною мовою складається з 29 тестових питань та монологу («Культура мови», «Говоріння»). Загальний час для виконання завдань іспиту складає 30 хвилин.

Іспит проходить за адресою:

м.Хмельницький, проспект Миру, 101А, к. 303, 304.