МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

         24 листопада 2016 р. у Хмельницькому інституті МАУП відбулася ХV Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу в контексті трагічних подій ХХ–ХХІ століть.

       ХV Всеукраїнська науково-практична конференція приурочена  150-річчю від дня народження Михайла Грушевського (1866–1934), вченого, історика, політичного і державного діяча, Голови Центральної Ради.
Конференція зібрала науковців з різних міст України (Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Вінниця, Київ, Львів).

       На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ, викладачі і студенти Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Хмельницького національного університету,
Хмельницького торговельно-економічного коледжу, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету, Вінницького соціально-економічного інституту ВНЗ Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Української академії друкарства (м. Львів).

      У ході конференції розглядалися такі питання: національно-демократична революція 1917–1920 рр. в Україні: Михайло Грушевський; соціально-економічний, політичний та культурно-освітній розвиток України в ХХ – на початку ХХІ ст. та ін.
     Розпочалося наукове засідання з вітального слова директора Хмельницького інституту МАУП Леоніда Григоровича Білого. У виступі Л. Г. Білий порушив проблему державотворення. У порівняльному аспекті розкрив період визвольних змагань українського народу і події сьогодення.
    Сабій Юлія Сергіївна, керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради, у контексті сучасних державних подій звернулася до студентів зі словами бути гідними патріотами своєї держави.
    Проблему голодомору 1932–1933 років порушив у своєму виступі директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Григорович Погорілець.
    На основі архівних джерел директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук Володимир Григорович Байдич розкрив про голодомор 1932–1933 років.
    Про постать М. Грушевського в Кам’янецький період діяльності висвітлив у доповіді кандидат історичних наук Віктор Романович Адамський.

     Про Православну церкву в 1917–1920 рр. розповів кандидат богослов’я, протоієрей, секретар Хмельницької єпархії УПЦ, завідувач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП Олександр Анатолійович Дацюк.
    Олійник Микола Петрович, доктор історичних наук, професор, у доповіді висвітлив про підпільну боротьбу на Поділлі в 20-х роках ХХ ст. Блажевич Юрій Іванович у своїй доповіді розкрив період української революції (1917–1921 рр.), зокрема релігійний аспект.

     Після перерви розпочалося 2-ге секційне засідання, де з цікавими науковими доповідями виступили науковці.    

    Про участь подільських священнослужителів у кооперативному русі розповів кандидат історичних наук, член НСКУ Борис Станіславович Кузіна. Причишин-Кліновський Сергій Максимович, кандидат богослов’я, протоієрей, старший викладач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП у своїй доповіді розкрив позицію М. Грушевського щодо церковного питання в період УНР.

     Під час роботи конференції працювали книжкові виставки: «Українська ідея Михайла Грушевського: історія і сучасність» та «Не згасни, свічко пам’яті…». Організатор книжкових виставок – Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека та Хмельницький інститут МАУП.  

     З підсумковим словом про історичну постать М. Грушевського виступила директор Хмельницького економіко-правового коледжу В.О. Парандій та подякувала усім за плідну роботу.