МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Дорогі викладачі, студенти, співробітники, випускники, гості!

 

Вітаємо вас на урочистому зібранні

з нагоди 20-річчя Хмельницького інституту

Міжрегіональної Академії управління персоналом!

 

До святкування нашого ювілею долучились керівники Академії, представники влади, запрошені гості, визначні особи, випускники Хмельницького інституту, а також працівники та студенти.

Міжрегіональна Академія управління персоналом є одним із перших вищих навчальних закладів в Україні недержавної форми власності.

Академія та Хмельницький інститут мають свої індивідуальні риси та свою історію. Щоб відчути її справжню суть, треба пожити її життям та перейнятись її справами і проблемами.

Хмельницький інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом – це завжди рух уперед, це ознака життя і розвитку, це поєднання енергії молодості із мудрістю зрілих років.

Початком відліку історії Інституту вважається червень 1996 року, коли у місті Хмельницькому було створено навчально-консультаційний центр МАУП. У 1998 році було створено філію та здійснено набір перших студентів. Свій перший ювілей у 2006 році Інститут відзначав оновленим, тому що у 2003 році було придбано власне приміщення, філія отримала статус Інституту, котрому було надано честь носити ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира. У 2005 році Блаженніший освятив новозбудовану Каплицю імені Рівноапостольного Князя Володимира.

У калейдоскопі подальших подій – збільшення кількості кафедр, розширення кількості спеціальностей.

Свій 20-літній ювілей Інститут зустрічає як навчальний заклад, в якому працює Коледж, 2 факультети, 6 кафедр, Бізнес-центр. Юридична клініка, Центр психологічної допомоги та консультування, видавничий центр.

За 20 років Хмельницький інститут здійснив випуск понад 8 тисяч висококваліфікованих фахівців, з них: 4, 5 тис. (чотири з половиною тисячі) – економісти, 3, 5 тис. (три з половиною тисячі) – юристи, майже пів тисячі психологів. Сьогодні це – працівники правоохоронних органів, судової системи, народні депутати України, державні службовці, науковці, банківські працівники, приватні підприємці.

Інститут може похвалитися своїми науковими традиціями: на сьогодні організовано та проведено понад 60 науково-практичних конференцій, понад 100 засідань у форматі круглого столу, за підсумками наукових зібрань видано 54 збірника наукових праць.

А все починалось майже 20 років тому…

Спільно з Державним архівом Хмельницької області у далекому 2002 році було проведено першу Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Голодомор 1932-1933 рр. в Україні: історико-правові та соціально-економічні аспекти”, що дало початок розробці наукової теми «Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу в контексті трагічних подій ХХ століття». На сьогодні проведено 14 Всеукраїнських науково-практичних конференцій та видано 9 збірників наукових праць.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія науковцями кафедри українського православ’я і теології у 2005 році було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Церква і держава у служінні народові», після чого організовано десять Всеукраїнських науково-практичних конференцій на тему “Історія, освіта та культура: християнський вимір”, за підсумками яких також видано збірки наукових праць.

Науковою роботою активно займаються студенти, які об’єдналися у студентське наукове товариство, яке у цьому році організовало і достойно провело вже ХІІІ Всеукраїнський конкурс студентських і учнівських наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді».

За 20 років відбулось чимало яскравих подій. Багато з них із плином часу набувають особливої ваги, і ми по-справжньому розуміємо їхню ціну і вартість. Деякі з них згадуємо з гіркотою, усвідомлюючи їхній трагізм, деякі – з ностальгією, окремі – сприймаємо з легкою іронією та добрим гумором. Але це все – історія нашого Інституту. Її неможливо розповісти упродовж кількох хвилин, бо за кожною із подій – безліч деталей та багато особистостей.

У кожного з нас своє бачення та сприйняття, але нас об’єднує одне – наша alma mater, Хмельницький Інститут імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України Міжрегіональної Академії Управління Персоналом.

 

Шановні друзі!

Сьогоднішній ювілей нашого Інституту є особливим: наша країна переживає, напевно, найдраматичніші часи у своїй новітній історії. Українці змушені зі зброєю захищати свою незалежність, територіальну цілісність і єдність держави, віддаючи в жертву своє життя. Війна, яка точиться на нашій землі, – це випробування для всіх: як для війська і силових структур, так і матеріальних та духовних сил народу.

Ставлення українського народу до останніх подій в Україні продемонструвало усьому світові високий рівень патріотизму українців та їхнє прагнення жити у вільній суверенній європейській державі.

Ми надзвичайно пишаємось рівнем нашого патріотичного духу. Студенти, викладачі та працівники Інституту були і є активними учасниками нашої спільної боротьби: починаючи від подій під час Революції Гідності і дотепер, коли ведуться активні дії з протистояння російській агресії.

Я щиро вдячний усім, хто усвідомлюючи власну відповідальність за долю країни, демонструє громадянську позицію у цей складний та доленосний час.

Отож, сьогодні ми відзначаємо 20-річчя.

Попри те, що, говорячи про Інститут, ми використовуємо цифри: кількість факультетів, кафедр, напрямів підготовки, пам’ятаймо, що за кожною цифрою стоять люди. Студенти, викладачі, працівники Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом!

Бажаємо усім Вам невичерпної життєвої та творчої наснаги, миру, подальших успіхів для блага України.

Зі святом, дорогі друзі!

 

Л.Г Білий, директор Хмельницького Інституту МАУП