МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

30 квітня 2015 року в Хмельницькому інституті імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулася VIII Всеукраїнська науково-практична конференція: «ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА ТА ОСВІТА: ХРИСТИЯНСЬКИЙ ВИМІР», присвячена вшануванню пам’яті Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, 1000-річчю упокоєння Князя Київського Володимира Великого та 220-річчю створення Подільської єпархії.

Організаторами конференції виступили Хмельницький інститут МАУП, Хмельницька єпархія Української Православної Церкви та Державний архів Хмельницької області.

Конференція зібрала близько 100 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Синодального відділу у справах молоді, духовенство, викладачі й студенти вузів України.

У роботі конференції взяв участь і Високопреосвященніший Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, звернувшись до усіх присутніх із зверненням та побажав усім учасникам наукового зібрання плідної роботи, успіхів, натхнення і закликав на усіх Боже благословення.

Перед початком конференції Архіпастир відвідав Свято-Володимирську каплицю на території Інституту, в якій звершив молебень перед початком доброї справи. Під час перерви учасники конференції відвідали виставку «Духовні витоки Поділля» та «Світ православ’я», яку організували Державний архів Хмельницької області і Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського.

Робота конференції відбувалася за наступними напрямками, а саме:

  • Святий Рівноапостольний Великий Князь Володимир – Хреститель Київської Русі;
  • Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир – вчитель, пастир, патріот;
  • Хмельницька єпархія – історія та сучасність;
  • Першоджерела в дослідженні історії Поділля;
  • Просвітителі та сповідники Подільської землі;
  • Патріотизм і національна самобутність: духовні витоки;
  • Педагогіка духовності.

На науковому зібранні було вшановано низку важливих подій у житті Православної Церкви: молитовно згадали річницю смерті нашого славетного земляка, видатного ієрарха, та богослова сучасності, патріота України, колишнього предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира; також відзначили 1000-річчя упокоєння Великого Рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі – заново переосмислюючи ту велику справу, яку зробив Святий Князь Володимир для усіх нас та нашої Держави; а також зазначили, що Подільська єпархія святкує в цьому 2015 році свій 220-річний Ювілей. Учасники та гості вченого зібрання підтвердили, що праця цієї актуальної наукової конференції стала черговим кроком на шляху до вивчення та популяризації християнської науки, історії та культури.