МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
3 жовтня 2013 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулось засідання круглого столу «Релігійний туризм в Україні: історія та сучасність».

Засідання розпочалось з вітального слова директора Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Парандій Валентини Олександрівни та заступника начальника управління інфраструктури та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, депутата Хмельницького обласної ради Тарасюка Петра Кузьмича.

З доповідями виступили: протоієрей Дацюк Олександр Анатолійович (секретар Хмельницької єпархії УПЦ, в.о. зав. кафедри українського Православ’я і теології ХІ МАУП) на тему «Релігійний туризм: екскурсія чи паломництво»; Михайлова Світлана Вікторівна (директор музею історії міста Хмельницького) на тему «Релігійні споруди Проскурова: історія та сучасність»; Поворознюк Катерина Володимирівна (директор туристичної фірми «Чарівний світ подорожі»); Стрельбіцька Наталія Іванівна (директор туристичної агенції «Ніка-тур») зі словом про перспективні та улюблені напрямки паломників та туристів м. Хмельницького; протоієрей Борис Озімчук, голова паломницького відділу Хмельницької єпархії, на тему «Паломництво і релігійний туризм очима самих паломників»; протоієрей Сергій Причишин, кандидат богослов’я, ст. викладач кафедри теології та українського Православ’я, на тему «Короткий нарис історії паломництва на Русі»; Блажевич Юрій Іванович, к.і.н., доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, на тему «Релігійний туризм на Хмельниччині: сучасний стан»; Рибко Олександр Сергійович, аспірант кафедри новітньої історії України Львівського національного університету ім. І. Франка, викладач Хмельницького інституту соціальних технологій ВМУРоЛ «Україна», на тему «Вплив суспільних перетворень початкового етапу української революції на існування православної церкви на Волині».

Також до участі в круглому столі було запрошено Григорчук Ірину Анатоліївну, в.о. начальника відділу туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, Супруна Олександра Федоровича, головного спеціаліста відділу туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

В ході засідання круглого столу грамотою управління інфраструктури та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації за внесок у розвиток туризму та активну співпрацю з управлінням було нагороджено кафедру теорії та практики туризму ХІ МАУП на чолі із завідуючим кафедри, к.і.н. Коцюком В.Д. А також за внесок у розвиток туризму, сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі та активну співпрацю з управлінням інфраструктури туризму Хмельницької ОДА, було нагороджено грамотою викладача кафедри теорії та практики туризму Бабій Наталію Володимирівну.

Активну участь в обговоренні теми круглого столу взяли студенти туристичного напряму, які підготували цікаві та змістовні доповіді.

Присутні на засіданні представники ЗМІ (а саме журналісти «Ексклюзиву») висвітлили дану подію в інформаційному просторі.

Наукове зібрання відзначилось жвавою дискусією на тему релігійного туризму та паломництва, проблем та перспектив як на рівні України, так і Хмельницької області, зокрема.