МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

3 грудня 2012 р. у Хмельницькому інституті МАУП проведено студентське наукове засідання на тему “Григорій Савич Сковорода – видатний український просвітитель-гуманіст, філософ, поет і педагог”, присвячене 290-річчю від дня народження видатної постаті.

Науковий захід проходив у форматі круглого столу. Розпочалося засідання з вітального слова В. О. Парандій, директора Хмельницького економіко-правового коледжу. Далі відбувся перегляд короткометражного фільму про життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди.

Студентка Блажко Юлія у своїй доповіді представила біографічні відомості про Григорія Сковороду. Про його праці, що є життєдайним джерелом, з якого черпатиме наснагу ще не одне покоління повідала Таран Дарія у доповіді “Григорій Сковорода – видатний український письменник, просвітитель-демократ”. Студентка основну увагу звернула на збірку “Байки Харківські” і прочитала вірш письменника “Думка, мандруючи, співає пісню”. Студентки-першокурсниці Піонтковська Руслана і Лобай Альона продекламували байки “Два коштовні камені – Діамант і Смарагд”, “Чиж і Щиглик”.
Про Григорія Сковороду як філософа розповіла Слабунова Аліна і виконала авторську поезію “Колише віра у правдиве…”. Голуб Марина прочитала філософський трактат “Розмова п’яти подорожніх про істинне щастя в житті”.
Голуб Марина у доповіді “Григорій Сковорода як соціолог” повідала про істотний внесок Григорія Сковороди у розвиток соціологічних ідей. Він науку про людину вважав головною, найважливішою і найвищою з усіх наук.


Про Г. Сковороду як народного педагога, який надавав важливого значення вихованню дітей і ставився до цієї справи з великою відповідальністю, розповіла Піонтковська Руслана.
Наприкінці наукового заходу студенти читали крилаті вислови Г. Сковороди і аналізували їх глибокий повчальний зміст. Підведено підсумки засідання круглого столу.