МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

11 березня 2010 року в спеціалізованій аудиторії 323 "Світлиця" Хмельницького інституту МАУП Кафедра загальнонаукових та загальноосвітніх дисциплін провела засідання Круглого столу на тему: “Т.Г.ШЕВЧЕНКО – ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ”.

У роботі Круглого столу прийняли участь:

  • студенти та викладачі Хмельницького інституту МАУП та економіко-правового коледжу;
  • абітурієнти Хмельницького інституту МАУП;
  • учні шкіл міста та області.

Вітальні слова учасникам Круглого столу виголосили:

Маркова Світлана Василівна – заступник директора з наукової та навчальної роботи Хмельницького інституту МАУП. Вона побажала учасникам зібрання не тільки плідної праці, а й приємних годин, проведених у спілкуванні з мудрим, патріотичним, а також таким високохудожнім, багатогранним та різнобарвним словом вічного великого Кобзаря, Пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Павлюк Ольга Миколаївна – провідний спеціаліст відділу ВНЗ управління освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Вона також побажала учасникам зібрання плідної праці та висловила сподівання, що кожному з її учасників ця зустріч відкриє якусь нову, досі непізнану грань творчості Т.Г.Шевченка як літератора, художника, громадсько-політичного діяча, основоположника української літературної мови.

Данилюк Людмила Миколаївна – заступник директора Хмельницького обласного літературного музею. Висловила сподівання, що дослідження творчості Т.Г.Шевченка не обмежиться нинішнім зібранням та запросила продовжити його у стінах Хмельницького обласного літературного музею.

Надзвичайно цікавим та різноплановим був виступ шанованого гостя Круглого столу Відоменка Олександра Андроніковича – літературознавця, письменника Національної спілки журналістів України, лауреата обласних літературних премій імені Тараса Шевченка та Микити Годованця, лауреата міської премії ім. Б. Хмельницького. Олександр Андронікович є прямим нащадком Тараса Григоровича Шевченка (його брата Йосипа). Він багато років досліджує життєвий шлях та творчість свого великого предка, а тому його розповідь дозволила присутнім по-іншому поглянути на загальновідомі факти та зазирнути у невідомі досі сторінки життєвого шляху Т.Г. Шевченка.

У виконанні студентів та абітурієнтів Хмельницького інституту МАУП та економіко-правового коледжу прозвучали поезії Т.Г. Шевченка, їх власні поезії. Увазі присутніх було запропоновано змістовні доповіді та повідомлення про окремі сторінки життєвого та творчого шляху поета, його зв'язки з Подільським краєм тощо.

У ході засідання перед присутніми виступили гості, студентки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Бережанська Сніжана та Григор'єва Світлана. Дівчата виконали твори на слова Т.Г. Шевченка, супроводжуючи їх грою на бандурі. Присутні були в захопленні і від чарівних дівочих голосів, і від звуків старовинної бандури, яку більшість з них бачила вперше і, можливо, востаннє...

Також на Круглому столі було презентовано збірку студентських поезій, присвячену вшануванню пам'яті великого Кобзаря. До збірки увійшли твори студентів Хмельницького інституту МАУП та економіко-правового коледжу, а також абітурієнтів ХІ МАУП та кількох випускників, які не втрачають зв'язку зі своєю alma mater.