МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
9 листопада 2010 року в "Світлиці" Хмельницького інституту МАУП відбулося засідання Круглого столу: “Українська мова та мовна політика на сучасному етапі розвитку України”.

Формат даного круглого столу був запропонований студентами Економіко-правового коледжу при ХІ МАУП, які хотіли з'ясувати для себе багато гострих питань, що стосуються сучасного стану української мови в нашій державі, її актуальних проблем та перспектив подальшого розвитку. Їх непокоїла проблема щодо можливого запровадження другої державної мови, яка давно звучить у ЗМІ.
Гостями та активними учасниками круглого столу стали:
  • Байдич Віктор Григорович – заслужений працівник освіти, заступник Хмельницького міського голови;
  • Хорошенюк Павло Іванович – заслужений журналіст України, перший заступник генерального директора ХОДТРК “Поділля-Центр”, голова обласного прес-клубу;
  • Кабачинська Світлана Іллівна – заслужений журналіст України, кореспондент Міжнародного тижневика “Дзеркало тижня”;
  • Слободянюк Тетяна Василівна – заслужений працівник культури, завідувач відділу національного відродження газети Хмельницької обласної державної адміністрації та ради “Подільські вісті”;
  • Смотритель Володимир Петрович – заслужений артист України, керівник та актор моно-театру “КУТ”.
Також у роботі Круглого столу взяли участь студенти та викладачі Хмельницького інституту МАУП і Економіко-правового коледжу при ХІ МАУП.
Усі присутні мали можливість ознайомитись із факсимільним виданням Пересопницького Євангелія, подарованого Блаженнійшим Митрополитом Володимиром нашому Інституту. Така нагода випадає не щодня, адже це єдиний примірник у Хмельницькій області.
Вітальне слово учасникам заходу виголосив директор Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, кандидат педагогічних наук Білий Леонід Григорович. Виховати не лише спеціаліста, озброєного сучасними знаннями, а й духовну, гармонійно розвинену людину, справжнього патріота – саме це є основне завдання Інституту. І Леонід Григорович був надзвичайно задоволений тим, що патріотичне виховання студентів у вузі дає свої плоди. Саме у День української писемності та в день пам'яті Григорія Сковороди проходить даний захід, і саме з ініціативи студентства. А напередодні, на свято Покрови, в Інституті було відкрито “Алею української духовності” та освячено пам’ятники видатним діячам українського народу та неперевершеним майстрам українського слова – Григорію Сковороді, Тарасу Шевченку та Лесі Українці.
Щирі слова привітання підхопив заступник Хмельницького міського голови Байдич Віктор Григорович. Він також наголосив на актуальності даної проблеми та підкреслив, що мовне питання повинно насамперед вирішуватися в душі кожного громадянина. Мовна стійкість кожного залежить тільки від самої людини, а не від обставин, у які вона потрапляє. Віктор Григорович дав вичерпні відповіді на питання, що стосуються діяльності міської адміністрації з даної проблематики, а також розповів багато цікавого щодо введеної в дію "Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території м. Хмельницького на 2010-2012 роки", прийнятої на 38 сесії Хмельницької міської ради 8 вересня 2010 року.

Багато питань, що стосувалися реальних проектів із популяризації української мови в ЗМІ, а також з приводу допустимості вживання мови української діаспори на ведучих телеканалах України, були звернені до заслуженого журналіста України, першого заступника генерального директора ХОДТРК “Поділля-Центр” Хорошенюка Павла Івановича.

Надзвичайно цікавими, змістовними та емоційно забарвленими були відповіді на запитання студентів двох не тільки фахових журналістів, а й чарівних жінок Кабачинської Світлани Іллівни та Слободянюк Тетяни Василівни.
Із щирим захватом та непідробною цікавістю слухали студенти захоплюючі розповіді про закулісне (та не тільки) життя заслуженого артиста України, керівника та актора моно-театру “КУТ” Смотрителя Володимира Петровича. Його бездоганне володіння не тільки рідною, а й російською мовами, їх різноманітними говірками, глибокий патріотизм та бажання захопити своїми переконаннями молодь викликали масу задоволення у всіх присутніх.

Захід настільки захопив студентів, які мали можливість безпосереднього спілкування з тими людьми, прізвища та результати роботи яких не сходять зі шпальт газет та з екранів телебачення, що він плавно переріс із круглого столу у брифінг. Передбачені форматом півтори години зустрічі розтягнулись на дві з половиною. Студенти ніяк не хотіли прощатись з гостями! Як результат – було прийнято рішення започаткувати діяльність постійно діючого Прес-клубу, на якому студенти мали б змогу спілкуватися з представниками міської влади, керівниками і працівниками ЗМІ та культури на актуальні теми щодо політичного і культурного життя нашого міста та держави в цілому.
Під завісу круглого столу прозвучала прем'єра пісні на слова поета-подолянина, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Павла Гірника у виконанні Володимира Смотрителя.