МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі у Каплиці Святого Рівноапостольного Князя Володимира Хмельницького інституту

 

28 липня колектив Хмельницького інституту МАУП та прихожани Каплиці імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира відзначили свято Володимира Великого та 1030-річчя Хрещення Київської Русі.

 

Це свято не просто історична подія минулих літ, а й ласка Божа для усіх прихожан нашого Храму. То ж звичайно це свято відзначається особливими торжествами. Святкову Божественну Літургію звершували священнослужителі: настоятель Храму протоієрей Михайло Ільницький, протоієреї Іван Рурич, Михайло Нижник, Іван Чупіль. Після Божественної Літургії відправили подячний молебень з хресною ходою навколо Храму. Після чого усіх присутніх окропили святою водою та пригостили солодощами.

 

Бажаючі мали змогу пройтись по території Храму та Інституту, дізнатись багато цікавого про історію його будівництва та подзвонити у дзвони.

Також відбулася панахида за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира, котрий у 2005 році освятив Каплицю імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира та ім’я якого носить Хмельницький інститут.

Хмельницький інститут названо на честь Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Митрополит був знаним у світі талановитим церковним діячем, педагогом, вченим, людиною високої культури, багатогранних душевних обдарувань. Ми повсякчас згадуємо життєвий подвиг Митрополита Володимира.  Згадуємо свого вчителя, який навчав нас не тільки словом, а й власним ділом і прикладом.  У Хмельницькому інституті МАУП успішно діє музей пам’яті Митрополита Володимира, створено кафедру українського православ’я і теології.

 

28 липня в Україні відзначається одна із найбільш знаменних дат в історії України – День Хрещення Київської Русі-України. Свято було встановлено у день пам’яті Святого Рівноапостольного Князя Володимира. Указ президента Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі-України» наголошував на тому, що саме Україна є спадкоємцем історичних традицій Київської Русі. Господь послав на Київську землю свого обранця князя Володимира, який зіграв  важливу роль в історії Київської Русі. Завдяки Володимиру ми знайшли віру в Істинного Бога, стали православними християнами.