МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Лиш Храм збудуй, а люди в нього прийдуть…
(Ліна Костенко)

            У Храмі при Хмельницькому інституті 21 березня відбулося Святкове Богослужіння з нагоди Входу Господнього у Єрусалим (Вербна неділя).

           

      Це велике християнське свято у останню неділю перед Великоднем. Його виникненню послужили біблійна історія в'їзду Ісуса до Єрусалиму на ослі з Віфагії. Люди встеляли Йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя. До нині збереглася в Єрусалимі «Пальмова вулиця» названа на честь даної події. В Україні, та в країнах де пальма не типова рослина свято має народну назву – Вербна неділя (Квітна, Шуткова, Баськова, Пальмова неділя, Неділя ваїй), повязану традицією заміни пальмових гілок на гілки верби. Це велике свято у християнському році відноситься до числа дванадесятих.

Церковні служби у цей день продовжують служби Лазаревої суботи. На всеношній свята читаються пророцтва Старого Заповіту про Царя-Месію разом з євангельськими розповідями про вхід Христа до Єрусалима. На утрені благословляють (святять) гілки, що їх віруючі тримають у руках під час усієї служби. Це свідчить, що вони зустрічають Господа, який невидимо гряде, і вітають Його як Переможця пекла і смерті, тримаючи в руках «знамення перемоги» — верби з запаленими свічками.

 

У Єрусалимі у цей день проходить особлива процесія. Тисячі християн слідують процесії францисканців прикрашеної пальмовими гілками та проходять від Оливної гори через Левові ворота Єрусалима у Старе місто. Після цього паломники у церкві святої Анни традиційно отримують благословення.

Щонедільно та щосвятково в Свято-Володимирському Храмі при Хмельницькому інституті МАУП парафіяни моляться за мир в Україні, за здоров’я українських воїнів які визволяють нашу державу від ворога.

Зі Святом!