МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті відбулася ХІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір», організаторами якої виступили Хмельницький інститут МАУП, Хмельницька єпархія Української Православної Церкви і Хмельницький міський відділ Національної спілки краєзнавців України.

Враховуючи те, що місто Хмельницький знаходиться у червоній карантинній зоні, науковий захід відбувся у режимі Zoom-конференції.

Конференція зібрала більше ніж 50 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь духовенство, вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Духовних шкіл, духовенство, викладачі і студенти вузів України:

Учасники та гості вченого зібрання розглянули такі важливі наукові теми: Релігійний чинник українського державотворення: історико-теологічний аналіз; Європейський досвід регулювання взаємодії освіти та ринку праці; Сучасні проблеми підвищення якості вітчизняної економічної освіти; Духовний розвиток особистості як педагогічна проблема; Соціалізація студентства у закладах вищої освіти; Актуальні питання етичного виховання майбутніх правників; Правові механізми реалізації принципів академічної доброчесності та ін.

 

Учасниками вченого зібрання окремо було розглянуто вплив християнства на розвиток і становлення української культури, історії та освіти.

Також було зазначено, що співпраця Церкви та вищої школи налагоджує конструктивний діалог у справі опіки молоді, а також встановлює партнерські стосунки з діячами освіти, науки і культури, громадськими організаціями.

За підсумками роботи наукового зібрання буде видано десятий випуск збірника наукових праць.