МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

27 травня 2017 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір».

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ (Міжрегіональної Академії управління персоналом, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), духовенство, викладачі, студенти і аспіранти (Хмельницького економіко-правового коледжу та інституту МАУП, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Прикарпатського інституту імені М. Грушевського Міжрегіональної Академії управління персоналом, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, ПВНЗ «Хмельницький економічний університет»).

 


 

 

 

 

 

Розпочалася конференція з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Білого Леоніда Григоровича. Л. Г. Білий у виступі зазначив, що співпраця Церкви та вищої школи налагоджує конструктивний діалог у справі пастирської опіки молоді, а також встановлює партнерські стосунки з діячами освіти, науки і культури, громадськими організаціями. Продовжив роботу конференції Дацюк Олександр Анатолійович, протоієрей, секретар Хмельницької єпархії УПЦ, завідувач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту МАУП. Проторієрей Олександр Дацюк зачитав звернення Високопреосвященнійшого Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського до всіх учасників конференції і благословення на плідну працю.

З вітальним словом виступили запрошені гості: Про духовний шлях Високопреосвященнійшого Антонія, керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ розповів Блажевич Юрій Іванович, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, про християнську культуру в освіті розповів Мазур Леонід Олексійович, кандидат філософських наук, доцент Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Учений своєю доповіддю не лише зацікавив усіх присутніх, а й дав поштовх до роздумів.

Після перерви розпочалося 2-ге секційне засідання, де з цікавими науковими доповідями виступили науковці, студенти. Студент Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка М. В. Тютюнник розповів про священика Арсенія Яновицького, Григоренко Олександр Петрович у своїй доповіді розкрив становлення спортивного руху на Поділлі на початку ХХ століття, С. М. Причишин-Кліновський, кандидат богослов’я, протоієрей, клірик Хмельницької єпархії Української Православної Церкви, викладач кафедри українського православ’я і теології Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом розповів про Всеукраїнський церковний собор 1917-1918 рр. і проекти перетворень у Церковному устрої.

Під час роботи конференції працювала виставка наукових видань Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом (організатор – Бібліотечно-інформаційний відділ Хмельницького інституту МАУП)

На завершення з заключним словом і подякою звернувся директор Інституту Л. Г. Білий, який подякував усім за плідну роботу.