МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася ХVІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір».

 

23 листопада 2023 року у Хмельницькому інституті відбулася ХVІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта: християнський вимір» пам’яті Митрополита Володимира (Сабодана).

Конференція зібрала більше ніж 50 учасників. У спільній роботі брали участь науковці, педагогічні працівники, студенти, духовенство, вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви.

З вітальним словом виступили:

Білий Леонід Григорович, директор Хмельницького інституту МАУП, кандидат педагогічних наук, доцент.

Архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви, кандидат богослов’я, професор.

Блажевич Юрій Іванович, кандидат історичних наук, голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України.

Учасники та гості у своїх доповідях засудили вторгнення рф в Україну та військові злочини російської армії, які відбилися кривавим слідом на усіх сферах суспільного життя, включаючи нищення закладів освіти, об’єктів соціальної сфери, християнських храмів та монастирів, попрання святинь, вбивства людей, тощо.

Згадуючи про високе служіння Митрополита Володимира на посту Предстоятеля  Української Православної Церкви, учасники конференції у своїх доповідях підкреслили, що спочилий Владико був справжнім патріотом України, вчителем та наставником для молоді, та пастирем для  усього українського народу, завдяки чому він зумів вивести Церкву з ізоляції у відносинах з Державою та налагодити конструктивний діалог у справі пастирської опіки усіх верств населення та державних інституцій.

Також було зазначено, що співпраця Церкви та вищої школи налагоджує конструктивний діалог у справі пастирської опіки молоді, а також встановлює партнерські стосунки з діячами освіти, науки і культури, громадськими організаціями, що розширює позитивний вплив православ’я на різні сфери діяльності людини та на суспільство у цілому.

 

За результатами роботи конференції вийде черговий випуск збірки наукових праць за матеріалами вченого зібрання.