МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Наші студенти  під керівництвом доцента Т.В. Ковальчук відвідали Державний історико-культурний заповідник «Самчики» у с. Самчики, Старокостянтинівського району Хмельницької області.

 

Палацово-парковий ансамбль «Маєток Самчики» – яскравий зразок архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму, побудований за проектом польського архітектора Якуба Кубицького. Палац, з чітко симетрично-осьовою композицією, геометрично виразним і зручним плануванням приміщень, суворістю архітектурних форм і стриманістю, саме це вирізняє його посеред інших.  Серед маєткових ансамблів України, Самчики цікаві тим, що забудова тут збереглася такою, якою вона була на кінець 18 – початок 19 ст.

 

 Директор заповідника Богдан Пажимський провів дуже цікаву і змістовну екскурсію, в ході якої студенти ознайомились з історією заповідника, оглянули палац і підземелля, послухали цікаві і захопливі історії. Він розповів, що ми споглядаємо на один із найбільш блискучих в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва з єдиними в Україні Японською кімнатою та Китайським будинком, парком, палацовими залами – найкращими у мистецтві палаців XVIII-ХІХ ст. на Україні.

 

Ми побували  у Самчиках, чудовому Палаці,  у місці де природа і оточуюча атмосфера захоплює серце у вирій гармонії, відпочиває душа, збагачується розум.

sam0Моя Україна — це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.

Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.

Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.

Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна — це пісня весела.

Це щира, багата, як світ, наша мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!

Вітчизно свята, дорога Україно,
Для кожного з нас ти у світі — єдина.