МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми психології підлітка: теорія та практика»

 

21 квітня 2022 року в рамках Тижня психології відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми психології підлітка: теорія та практика». Даний захід зібрав широке регіональне коло української спільноти, які працюють з підлітками. Представниками психологічного заходу були: громадські діячі, державні службовці, практикуючі психологи, викладачі, здобувачі вищої освіти, вчителі, здобувачі освіти різних міст України (Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Красилів, Ізмаїл, Білгород-Дністровський).

Розпочав конференцію директор Хмельницького інституту МАУП Л.Білий. Він зазначив про формування особистості підлітка на сучасному етапі.

З вітальним словом виступила директор Придунайської філії МАУП Т.Гуменникова, яка наголосила про психолого-педагогічну проблему – втечу від реального світу молодших підлітків в онлайн-простір.

Доповідачами були: Т.Матвійчук, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів», практикуючий психолог, психотерапевт, дитячий, підлітковий та сімейний психолог. Психологиня з власної практики з використанням презентаційних матеріалів розповіла про особливості психологічної підтримки дітей та підлітків у період війни. М.Павлов, керівник відділу профілактики Хмельницького Центру здорової молоді, зазначив про проблему підліткової залежності, яка щорічно посилюється. Саме їхній Центр використовує сучасні методики та програми, адаптовані під кожного окремого пацієнта. Г.Стрембіцька, начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Хмельницькій області, капітан поліції, розповіла про те, як протидіяти домашньому насильству підлітків. О.Коцюк, провідний психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП, з власного досвіду психологічного консультування давала поради щодо спілкування з підлітками. В.Стецюк, вчитель української мови та літератури вищої категорії Хмельницького ліцею №15 ім. О. Співачука, розповіла у контексті шкільної практики про психологічні особливості формування особистості в підлітковому віці. Л.Кравчук, вчитель української мови та літератури Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня», висвітлила про розвиток особистості в підлітковому віці. К.Савкова, здобувачка освіти 9-Б класу Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука, розповіла про формування особистості в підлітковому віці. М.Яремчук, магістрантка 1 курсу спеціальності «Психологія» Хмельницького інституту МАУП, провела практичну частину з використанням вправ на зняття стресу, тривожності і розкрила з власного досвіду про невербальну комунікацію практичного психолога з підлітками.

 

З заключним виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л.Білий, який побажав усім мирного неба і перемоги та привітав з прийдешніми Великодніми святами.