МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Участь викладачів кафедри психології у вебінарі Федерації роботодавців України

 

20 січня 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри психології взяв участь у вебінарі «Реалізація вимог професійних стандартів у вищій школі». Захід проводила Федерація роботодавців України.

Ринок праці потребує кваліфікованих працівників вміння, навички і компетентності яких відповідають вимогам професійного стандарту.

ТОП спікери вебінару: член Національного агентства кваліфікацій Юрій Рашкевич та заступниця декана, завідувачка кафедри технологій якості факультету інженерної економіки та менеджменту Ризького технічного університету, заступниця голови Ради галузевих експертів з бізнесу, фінансів, бухгалтерського обліку та адміністрування Інга Лапіна (Латвія).

Модераторка: Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Під час вебінару спікери розповіли про переваги і ризики інтегрування вимог професійних стандартів, повні та часткові професійні кваліфікації у вищій школі, акредитацію програм, які реалізують вимоги професійних стандартів.

Також спікери розповіли яким чином виші враховують в освітніх програмах вимоги професійних стандартів? Чи вносяться зміни в освітні програми при внесенні змін до професійних стандартів та як відповідає (повинен відповідати) зміст підготовки студентів вимогам ринку праці, моніторинг відповідності програм, його якість та участь роботодавців. Враховуючи те, що України є кандидатом в члени ЄС нам дуже корисний досвід Латвії, де в вищій школі вже чітко враховані вимоги професійних стандартів та ринку праці.