МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

         У штаті кафедри психології в свій час працювали доктор політологічних наук, доцент Білошицький С.В., к.і.н., доцент Маркова С.В., к.і.н., доцент Парандій В.О., к.психол.н., доцент Гундерук  Л.М.

Завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Олійник Валентина Василівна, працює в ХІ МАУП з 2002 року.

У 1992 році закінчила Хмельницьке педагогічне училище за спеціальністю “викладання в початкових класах загальноосвітньої школи”, присвоєно кваліфікацію вчителя початкових класів, організатора роботи з учнівськими об’єднаннями.

У 1998 році закінчила Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет за спеціальністю “українська мова і література”, присвоєно кваліфікацію спеціаліста вчитель української мови і літератури, зарубіжної літератури.

У 2011 році успішно захистила дисертацію в спеціалізованій вченій раді Інституту педагогіки НАПН України і здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук із спеціальності загальна педагогіка та історія педагогіки.

У 2013 році присвоєно вчене звання доцента кафедри загальної психології.

Стаж педагогічної роботи становить 25 років, із них у вищих закладах освіти III-IV рівня акредитації – 15 років, в т. ч. у Хмельницькому інституті МАУП – 15 років.

Основні етапи педагогічної та науково-педагогічної діяльності у вищому навчальному закладі:

2002–2004 рр. – методист денного відділення Хмельницького інституту МАУП.

2004–2006 рр. – викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Хмельницького інституту МАУП.

2006–2007рр.– старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Хмельницького інституту МАУП.

2007–2012 рр.– старший викладач кафедри психології та соціально-гуманітарних дисциплін Хмельницького інституту МАУП.

У 2010 р. присвоєно педагогічне звання “викладач-методист”.

2012 – 2015 рр. – доцент кафедри психології Хмельницького інституту МАУП.

З 2016 р. – завідувач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП.

Валентина Василівна постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. Автор 132 одноосібних публікацій (з мовознавства, літературознавства, загальної педагогіки, історії педагогіки, психології), у тому числі 107 – наукових та 25 – навчально-методичного характеру.

Керує науково-пошуковою роботою студентів, які неодноразово були відзначені грамотами, дипломами за свої доповіді та наукові розробки на багатьох конференціях. Студенти, які працюють під її керівництвом, не раз займали призові місця у мовно-літературних конкурсах міського й обласного рівнях (конкурс з української мови імені Петра Яцика, мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка) та олімпіадах з української мови.

Є організатором мовно-літературних наукових заходів (круглих столів, конференцій) в Економіко-правовому коледжі та Інституті МАУП, зокрема таких: проведення щорічного круглого столу до Дня української писемності та мови, Шевченківських читань. Також є організатором та упорядником щорічних наукових видань у галузі “Мови і літератури”: збірника наукових праць “Українська мова і нація”, науково-методичної розробки “Поезія – це поклик душі”.

У 2015 році стала переможцем у конкурсі “Викладач року – 2015” у номінації “Українська мова і література”.

Один із напрямків її досліджень – розвиток загальноосвітніх навчальних закладів України на початку 20-х років ХХ ст.

Коло наукових інтересів В. В. Олійник є широким та багатогранним: історія української мови, сучасні норми слововживання української мови, історія педагогіки та психології, загальна педагогіка.

Нагороджена відзнаками: грамотами і подяками Інституту; Почесними грамотами МАУП; Почесною грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток наукової сфери, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди відзначення Дня науки; грамотою і подякою Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Хмельницької області за сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у підготовку молодших спеціалістів; дипломом ІІ ступеня Хмельницького обласного громадського комітету з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка за перемогу в конкурсі “Актуальність творчості Тараса Шевченка” та багаторічну дослідницьку і просвітницьку діяльність з вивчення та популяризації творчості Тараса Шевченка серед учнів, студентів та молодих науковців.

Черкасова Тетяна Михайлівна, старший викладач кафедри. У 1999 році закінчила Технологічний університет Поділля за спеціальністю «Технічна електрохімія» та здобула кваліфікацію інженера-хіміка-технолога. Паралельно у 1999 році закінчила гуманітарно-педагогічний факультет даного закладу за спеціальністю «Психологія», отримала кваліфікацію  практичного психолога. У 2006 році закінчила аспірантуру Інститут педагогіки і психології професійної освіти при Академії педагогічних наук України. Є учасником безлічі тренінгових програм і семінарів на психологічну тематику, має власний досвід діяльності у психокорекційних групах.

Мельничук Світлана Леонідівна, кандидат психологічних наук. У 2005 році закінчила Хмельницький інститут конструювання та моделювання швейних виробів, у 2011 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук.

Ковтун Олександр Сергійович, кандидат соціологічних наук. У 2012 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Соціологія» та здобув кваліфікацію магістр соціології, науковий співробітник (соціологія), викладач соціології, соціолог, у 2016 році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата соціологічних наук із спеціальності «Соціологія».

Шепель Інна Миколаївна викладач кафедри психології. У 2011 р. закінчила Хмельницький національний університет та здобула кваліфікацію соціальний педагог, практичний психолог у закладах освіти.