МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Старший викладач кафедри психології Хмельницького інституту МАУП Черкасова Тетяна Михайлівна пройшла міжнародне стажування з курсу «Позитивна психологія» Мартіна Селігмана, доктора психологічних наук, директора Центру позитивної психології Пенсильванського університету (США).

 

Мартін Селігман – американський психолог, автор теорії навченої безпорадності та один з засновників позитивної психології. Директор Центру позитивної психології Пеннсильванського університету. Селігман зайняв 13-те місце серед усіх психологів ХХ століття за кількістю цитувань його робіт у підручниках з психології. В 1998 році був президентом Американської психологічної асоціації. Навчався в Принстонському та Пеннсильванському університетах. Є почесним доктором Університів Уппсали, Комплутенсе та Массачусеттського коледжу професійної психології.

Ідейним попередником напрямки є Абрахам Маслоу, який вперше використав термін «позитивна психологія» у своїй книзі «Мотивація і особистість» (1954). Маслоу та інші представники гуманістичної психології в роботах 1950-х-1960-х років закликали психологів більше звертати увагу на стимулювання психічного здоровя, ніж на лікування хвороб і патологій. Серед сучасних дослідників в цій області найбільш відомі Ед Дінер, Міхай Чіксентміхайі, Чарльз Снайдер, Альберт Бандура, Деніел Гільберт і Джон Хайдт.

Засновником позитивної психології як академічної області є Мартін Селигман. Ідеї Селигмана викликала великий інтерес у його колег, у тому числі у таких відомих психологів, як Крістофер Петерсон (Christopher Peterson), Ед Дінер (en: Ed Diener) і Міхай Чіксентміхайі, завдяки чому ідеї позитивної психології дуже швидко перетворилися в новий напрям в психологічній науці.