МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
          У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування особистості підлітка: сучасні реалії»


     25 квітня 2018 р. у Хмельницькому інституті МАУП у рамках Тижня психології відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування особистості підлітка: сучасні реалії». На конференції порушувалися актуальні проблеми: сучасний підліток. Який він?; феномен підлітка в контексті дорослішання і дорослості; психологічні особливості формування особистості в підлітковому віці; формування самосвідомості у підлітковому віці; біологічні і соціальні фактори в психічному розвитку і формуванні особистості підлітка; спілкування підлітків з дорослими: сучасне осмислення; феномен дружби в підлітковому віці; формування у підлітків правової культури та ін.

      На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ, науковці з різних міст України (Київ, Полтава, Миргород, Кам’янець-Подільський), викладачі і студенти Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту МАУП, Полтавського центру дистанційного навчання Представництва ПрАТ «ВНЗ «МАУП», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького економічного університету, Хмельницького інституту соціальних технологій ВМУРоЛ «Україна», Хмельницького музичного коледжу ім. В. І. Заремби, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, практичні психологи та учні гімназії № 2 м. Хмельницького, Навчально-виховного об’єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова, Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 імені Івана Огієнка.

4_n 

     Розпочалася конференція з вітального слова директора Хмельницького інституту МАУП Л. Г. Білого. У виступі Л. Г. Білий висвітлив про підлітковий вік як один із найважливіших етапів життя людини.
З вітальним словом виступили: директор Полтавського центру дистанційного навчання Представництва ПрАТ «ВНЗ «МАУП» Горгота Олеся Богданівна, директор Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любецька Мар’яна Миколаївна, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів», дитячий та сімейний психолог, психотерапевт Матвійчук Тетяна Владиславівна, головний спеціаліст відділу у справах дітей Служби у справах дітей Хмельницької міської ради Баланюк Дмитро Вікторович, голова Хмельницького осередку «Спілки української молоді» Бевза Анастасія Степанівна.

      Наукові доповіді науковців містили теоретичний та практичний матеріал. О. Б. Горгота, к. філософ. н., доцент кафедри філософії та політології УАІСНіС Міжрегіональної Академії управління персоналом, у своїй доповіді розкрила психологічну проблему ідентичності у формуванні особистості підлітка. Т. В. Матвійчук, к. психол. н., доцент, доцент кафедри соціальної політики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, у доповіді висвітлила про сучасні методи профорієнтації старшокласників. У ході виступу використовувала презентаційний матеріал і короткий перегляд фільму про порушену проблему. А. С. Бевза, голова Хмельницького осередку «Спілки української молоді», провела тренінг для учасників конференції.
     Доповідачами також були учні та студенти. Так, Вікторія Гошта, учениця 10-В класу гімназії №2 м. Хмельницького, висвітлила про вплив селфі на самопрезентацію підлітків. Учениця 10-Б класу гімназії №2 м. Хмельницького Юлія Сис розповіла про вплив сучасних історичних фільмів на формування національної ідентичності молоді. Студент Хмельницького інституту МАУП Максим Глуховський розкрив роль практичного психолога у формуванні особистості підлітка.

     Під час роботи конференції працювали книжкові виставки: «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження» (організатор   Бібліотечно-інформаційний відділ Хмельницького інституту МАУП), «Світ підлітка і підліток у світі» (організатор   Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека). Провідний бібліотекар читального залу гуманітарного профілю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки О. В. Кот презентувала представлену виставку.
     До початку роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції видано сьомий випуск збірника наукових праць «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження» і збірник «Формування особистості підлітка: сучасні реалії» за матеріалами конференції. Кожен з учасників наукового заходу отримав програму та збірники матеріалів.
     З текстами збірників можна ознайомитися за посиланням: http://km.maup.com.ua/institut/naukova-robota/naukovi-vidannya/
На завершення з заключним словом виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л. Г. Білий та подякував усім за плідну роботу.