МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Відбувся навчальний вебінар-тренінг для студентів-правників Хмельницького інституту МАУП з регіональним представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Хмельницькій області

Завершення навчального  року не привід для відпочинку у такий складний для усіх час. Студенти спеціальності  «Право» Хмельницького інституту МАУП вирішили удосконалити свої знання у сфері захисту прав людини.
8 червня 2022 р. працівниками регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою та Ольгою Осередчук проведено тренінг «Права людини в умовах воєнного стану» для студентів-правників.
Захід проведено в межах укладеного Меморандуму про співпрацю.

Під час заходу Оксана Кізаєва обговорила з учасниками особливості реалізації прав  в умовах дії правового режиму воєнного стану, зупинилась на тих обмеженнях, які можуть тимчасово зазнавати певні конституційні права і свободи людини і громадянина та розповіла про діяльність регіонального представництва Уповноваженого з початку введення воєнного стану, зокрема про результати моніторингу дотримання прав дітей, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, результати моніторингових візитів до місць несвободи Хмельницької області, про виявлені проблемні питання та вжиті заходи.
Ольга Осередчук зупинилась на  правомірності таких обмежень, як перевірка на блокпостах, законності  огляду речей, перевірки телефону та вручення повісток безпосередньо на блокпостах, повідомила про обмеження, які встановлюються  під час дії комендантської години, порядку здійснення контролю за їх дотриманням та відповідальність за порушення.


Студенти-правники активно брали участь у дискусії щодо реалізації прав в умовах воєнного стану, зокрема права на освіту, на працю та отримання заробітної плати, на інформацію, аналізуючи можливість їх реалізації та правомірність обмеження на конкретних  життєвих ситуаціях.