МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
 Тренінг від представників Омбудсмена
 
Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою та регіональним координатором Ольгою Осередчук проведено тренінг для студентів Хмельницького інституту МАУП на тему «Захист прав споживачів».
 
Під час тренінгу учасники ознайомились з основними законодавчими актами, які регламентують захист прав споживачів. Студентам було роз’яснено зміст прав, які має споживач, та механізми їх реалізації. Присутні ознайомились з можливими варіантами перевірки справжності товару за штрих-кодом за допомогою онлайн-сервісів та самостійно, шляхом прорахунку контрольної цифри.
 
Вирішуючи конкретні ситуативні завдання, студенти аналізували алгоритм дій споживача у разі придбання товару неналежної якості, можливість обміну товару належної якості, а також яким чином діяти, якщо продавець відмовився задовольнити вимоги покупця. Також учасники тренінгу були ознайомлені з чинними в Україні механізмами забезпечення додержання законодавства про захист прав споживачів, а також з повноваженнями Уповноваженого ВРУ з прав людини в цій сфері.