МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Відзначення свята Дня захисника та захисниці України у Хмельницькому інституті МАУП.

14 жовтня Україна відзначає День захисників та захисниць України, свято Покрови, 80-річчя створення Української повстанської армії, День Українського козацтва. В цей день студенти Хмельницького інституту МАУП спеціальностей  «Право» та «Туризм» зустрілись з стейкхолдерами кафедри права та правоохоронної діяльності.

На зустрічі були присутні  Оксана Кізаєва - головний спеціаліст Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Ольга Осередчук - регіональний координатор взаємодії з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Андрій Когунь - старший інспектор з особливих  доручень відділу з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності УДПЛ НПУ, полковник поліції; Ольга Чорна – заступниця директора Регіонального центра з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

 

🔹Оксана Кізаєва зупинилась на  значенні та  розуміння свята Дня захисників і захисниць України для нашого суспільства, історії його запровадження та  вшанування українського війська 14 жовтня, на Покрову, ще з козацьких часів. В подальшому  повідомила, що Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем  одним з головних завдань в умовах війни визначено посилення спроможності Офісу забезпечити захист конституційних прав та свобод військовослужбовців та  членів їхніх родин. Офіс Уповноваженого з прав людини приймає участь також в роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднав  уповноважені державні інституції з метою надання ефективної допомоги та консультацій родинам Захисників, що потрапили в полон, з юридичних, процедурних та інших питань. 
🔹Ольга Чорна розповіла про права військовослужбовців, хто є військовослужбовцем відповідно до чинного законодавства, про право на безоплатну вторинну правову допомогу ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також зупинилась на  досить обговорюваному питанні  військового обліку жінок. 
🔹Андрій Когунь  зосередив свою увагу на важливості патріотичного виховання молоді, пояснив як відбувається мобілізація в Україні та нагадав про важливість отримання інформації з перевірених джерел.
🔹Під час онлайн-зустрічі учасники отримали відповіді на питання, які їх цікавили, а також контактну інформацію  Офісу Омбудсмана  та регіонального представництва в Хмельницькій області. Учасники заходу  висловили велику вдячність всім мужнім українцям і українкам, які боронять і захищають наші цінності: свободу, демократію, рівність і верховенство права.