МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

V Всеукраїнська науково-практична конференція до Дня прав людини

8 грудня 2022 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні» (до 74 річниці з Дня прийняття Загальної декларації прав людини і громадянина).

Конференція  розпочалася з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Леоніда Григоровича Білого, який у вітальному слові зазначила про важливість інституту прав людини і громадянина на сучасному етапі, актуальність проблеми захисту прав і свобод людини і громадянина, особливо в умовах воєнного стану.

Андрій Луков, начальник відділу судової роботи та міжнародно-правової допомоги Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), вказав на основні напрямки роботи відділу, міжнародно-правове співробітництво у цивільних та кримінальних справах. Андрій Васильович звернув увагу на проблеми, пов’язані із майновими правами дітей, в тому числі на аліменти. Тему прав дитини в умовах війни розвинула Лариса Зданевич, депутатка Хмельницької районної ради, адвокатка, членкиня мобільної бригади в рамках проекту моніторингу потреб і дотримання прав дітей ВПО у співпраці з UNICEF.

На засіданні конференції обговорювались результати моніторингу дотримання прав людини регіональним представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області.  У своєму виступі Оксана Шейгец розповіла про результати моніторингу дотримання прав людини, зокрема в рамках реалізації національного превентивного механізму, до закладів соціальної сфери. Зокрема, доповіла учасникам про порушення прав захист від катувань і жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження чи покарання – це факти про застосування до підопічних незаконної ізоляції в установах соціального захисту, не фіксація отриманих травм підопічними; порушення права на охорону здоров’я - неналежне виконання професійних обов’язків сімейними лікарями, які надають медичну допомогу підопічним у даних закладах, формальна організація проведення медичних оглядів та лікування, кількарічне незабезпечення закладів соціальної сфери медичними фахівцями певного профілю.   

 

Продовжила тему важливості адміністративного порядку оскарження рішень, дій, бездіяльності державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації Інна Возборська, начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності колегії з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації Управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький).

Ганна Стрембіцька, начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Хмельницькій області та Анна Хижнякова, інспектор відділу зв’язків з громадськістю  Управління патрульної поліції в Хмельницькій області зосередили увагу на діяльності патрульної поліції у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина, особливо в рамках реагування на випадки домашнього насильства; у своїй доповіді звернули увагу на неврегульованість питання притягнення неповнолітньої особи до відповідальності за такі діяння. Ольга Чорна, заступниця  директора Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області доповідала про діяльність Центру в період війни, надання послуг безоплатної вторинної  правової допомоги особам, які мають таке право. Григорій Гоцький, директор Хмельницького місцевого центру з надання  БВПД також підняв важливе питання про важливість доступу осіб, в тому числі ВПО на отримання безоплатної правової допомоги. інститут відновного правосуддя.  Анастасія Площинська, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга», адвокат звернула увагу на важливість забезпечення захисту прав людини в умовах воєнного стану інститутами громадянського суспільства, можливості громадських організацій в сфері реалізації та захисту прав осіб. Віктор Мушенок, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Державного національного торговельно-економічного університету доповідав про податкові преференції воєнного стану в Україні. Інтерес викликала доповідь кандидат юридичних наук, доцентки, професорки кафедри цивільного прав та процесу Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Надії Бондаренко-Зелінської, яка стосувалась питання  інструментів об’єктивного оцінювання в юридичній освіті.

 

На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ в сфері захисту прав людини: понад 120 науковців з понад 25 закладів освіти та державних установ та організацій: Хмельницької районної ради, Хмельницького інституту МАУП, Навчально-наукового інституту права імені князя Володимира Великого ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», Навчально-наукового Інституту міжнародних відносин та соціальних наук ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Вінницького інституту МАУП, Львівського національного університету імені Івана Франка, Державного національного торговельно-економічного університету, Хмельницького національного університету, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Хмельницького кооперативного коледжу Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби», Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка», Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України, Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області, Секретаріату  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області, гімназії №2 м. Хмельницького, Хмельницької гімназії №1 імені В. Красицького тощо.

 

Всі тези доповідей буде опубліковано в XІІ випуску наукових праць «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні».