МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

 

Доценти кафедри права та правоохоронної діяльності Хмельницького інституту МАУП Валентина Парандій та Ольга Охман 20 липня стали учасниками правового діалогу «Права громадян у демократичній країні» для мешканців територіальних громад області, приуроченого Дню Української Державності.

Захід організовано Хмельницькою обласною науковою універсальною бібліотекою. Зоя Філіпенко, завідувачка сектору регіональної і правової інформації, розповіла про нове державне свято – День Української Державності, яке встановлено Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 р. «Про День Української Державності» та відзначається щороку 28 липня.

Оксана Шейгец, головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомила учасникам про особливості реалізації права громадян на інформацію, звернення громадян в умовах воєнного стану, акцентувала увагу на реалізації права громадян на усне звернення через особистий прийом. Пані Оксана проінформувала про режим доступу до публічної інформації (відкритої, таємної, службової та конфіденційної), основні принципи його забезпечення, особливості реалізації в період воєнного стану, оскарження порушення прав на доступ до публічної інформації, а також розповіла про «розпорядників інформації» та їх особливості.

Під час заходу говорили про подання, порядок розгляду електронних петицій та їх особливості в умовах воєнного стану; вебсайти територіальних громад та їх наповнення інформацією. Пані Оксана навела практичні кейси щодо виявлених порушень права на звернення та інформацію; поділилась результатами проведених моніторингів органів місцевого самоврядування, а також проінформувала про контрольні функції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за дотриманням законодавства про звернення громадян та доступу до публічної інформації.