МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Викладачі Хмельницького інституту МАУП взяли участь у дискусії «Українські вимушені мігранти в Європі: допомога діаспори» до Всесвітнього дня біженців.

 

17 червня 2022 року, до Всесвітнього дня біженців, у режимі онлайн на платформі Zoom відбулася дискусія «Українські вимушені мігранти в Європі: допомога діаспори» у якій взяли участь викладачі Хмельницького інституту МАУП. Організатор заходу – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Після масштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року мільйони українців були змушені покинути Батьківщину. Сьогодні українські вимушені мігранти шукають міжнародного захисту і просять притулку у країн Європи. Серед тих, хто першим відгукнувся й надав їм допомогу, стали організації української діаспори.

Учасники події дізналися:

- Як допомагає наша діаспора українським вимушеним мігрантам у країнах Європи?

- Які нові напрями роботи реалізовує діаспора та як налагоджує діяльність органів державної влади й місцевого самоврядування у своїх країнах для допомоги українцям?

- Які проблеми українських вимушених мігрантів потрібно розв’язувати нагально та хто може у цьому допомогти?

- Чи вдасться зберегти національну ідентичність українських вимушених переселенців і залучити їх до громадської діяльності у країнах Європи?

- Яке майбутнє чекає на українських вимушених переселенців?

 

Про все це та багато іншого учасники дискусії говорили зі спікерами – очільниками українських діаспорних організацій з Польщі, Чехії, Словаччини, Румунії та Угорщини – країн, де найбільше зосереджені потоки українців.