МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Регіональним представником Уповноваженого Верховної ради України проведено тренінг для студентів Хмельницького інституту МАУП

 

Регіональним представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксаною Кізаєвою та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Ольгою Осередчук проведено тренінг «Консультації з питань протидії домашньому насильству» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» для студентів Хмельницького інституту МАУП, які навчаються за спеціальністю «Право».

Під час тренінгу учасники ознайомились з основними завданнями міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», яка була ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Також зупинились на тих важливих датах, які охоплює шістнадцятиденний період кампанії з 25 листопада до 10 грудня.


Студентам були роз’яснені поняття та форми домашнього насильства, основні заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та суб’єкти, які їх здійснюють. Студенти ознайомились зі спеціальними заходами щодо протидії домашньому насильству, підставами та порядком видачі термінового заборонного припису та обмежувального припису стосовно кривдника. Студенти-правники активно брали участь у дискусії щодо причин виникнення та відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Оксана Кізаєва наголосила, що моніторинг додержання та захисту прав людини у сфері запобігання та протидії домашньому насильству визначено одним із стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого у 2021 році. Результати моніторингу свідчать про факти неналежного реагування на випадки домашнього насильства органами поліції та соціального захисту, порушення прав громадян на одержання належної допомоги та захисту, а також притягнення кривдників до відповідальності.

 

 Інформацію підготовлено за матеріалами сайту Уповноваженого Верховної ради України: https://ombudsman.gov.ua/ua/pr/na-xmelnichchin%D1%96-shhodo-protid%D1%96%D1%97-dlya-student%D1%96v-pravnik%D1%96v-xmelniczkogo-%D1%96nstitutu-maup/.