МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні»

 

7 грудня 2018 року в Хмельницькому інституті МАУП відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні» (до 70-річчя з дня прийняття Загальної декларації прав людини і громадянина).

Щороку заходи в рамках Тижня права збирають широке коло учасників. На науковому заході були присутні представники державних і громадських установ в сфері захисту прав людини: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області (в тому числі відділ РАЦС), Регіональний та місцевий центри з надання безоплатної правової допомоги, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області, Державний архів Хмельницької області, Хмельницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГО «Подільська правова ліга», Управління патрульної поліції у Хмельницькій області, представники закладів освіти, адвокати, журналісти, викладачі, студенти й аспіранти (Хмельницького економіко-правового коледжу та інституту МАУП, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Київського університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Хмельницького університету управління і права, Національної академії внутрішніх справ України).

Розпочалася конференція з вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білого, який у вітальному слові зазначив про важливість інституту прав людини і громадянина на сучасному етапі. Директор Державного архіву Хмельницької області В.Г. Байдич висвітлив про діяльність архіву з питань дослідження інституту прав і свобод. Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини О.М. Кізаєва доповіла про роль інституції Уповноваженого ВРУ з прав людини в сфері дотримання прав людини та про значення Національного превентивного механізму.

Сніберко Ю. Ю., старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, у своїй доповіді звернув увагу на людську гідність і права людини як основу конституційного устрою держави. О.В. Варфоломєєва (заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області) у своїй доповіді розкрила питання розвитку системи безоплатної вторинної правової допомоги  в Україні.

До конференції долучились представники закладів освіти Хмельниччини: директор навчально-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького Горенко О.М. довела до відома присутніх аспекти запровадження демократичного управління школою як шлях до забезпечення дотримання прав і свобод людини у закладі освіти. Г.І. Гоцький (директор Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги) у своєму виступі звернув увагу на заходи із розширення доступу громадян до системи безоплатної правової допомоги.

Начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області В.О. Кусмінська розповіла про результати проекту міністерства юстиції України «Я маю право!» – проект, який допомагає захищати права людини.

Директор Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді М.М. Любецька у своєму виступі звернула увагу на актуальні питання здійснення соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах. Про адміністративні послуги у сфері ДРАЦС доповіла Поліщук І.В. – провідний спеціаліст Хмельницького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Участь в роботі конференції взяли представники Управління патрульної поліції у Хмельницькій області – інспектор, старший лейтенант поліції Стрембіцька Г.М.  

Член Національної Спілки письменників і журналістів України, журналіст, громадський діяч, письменник Теленько Б.П. презентував присутнім свою книгу під назвою «Daphne mezereum. Смак вовчої ягоди».

Під час роботи конференції працювали книжково-ілюстративні виставки: «Захист прав людини і громадянина» (Бібліотечно-інформаційний відділ Хмельницького інституту МАУП).

На завершення з заключним словом виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білий та подякував усім за плідну роботу.