МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів»

 

8 листопада 2022 року в рамках Тижня української мови відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів» (до Дня української писемності та мови; 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди). Щорічно така конференція збирає широке коло шанувальників української мови, українських звичаїв та традицій.

На заході були присутні: учні та вчителі закладів загальної середньої освіти (Красилівського ліцею, Хмельницького ліцею № 15 ім. О. Співачука, Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької області, НВО № 5 імені Сергія Єфремова, Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, Хмельницької гімназії №2), студенти та викладачі закладів фахової передвищої та вищої освіти (Хмельницького економіко-правового фахового коледжу та Інституту МАУП, Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП», Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, НРЗВО (Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти) «Кам’янець-Подільський державний інститут», ВСП «Хмельницький торговельний-економічний фаховий коледж Київського національного торговельно-економічного університету», Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка), письменники, літературознавці, науковці, громадські діячі.

Розпочалася конференція з вітального слова директора Хмельницького інституту МАУП Л. Г. Білого. Він зазначив про роль мови в житті особистості на сучасному етапі,  також про значення Григорія Савича Сковороди  у становленні української філософської думки.

Поетеса, письменниця, літературознавець, член Національної спілки журналістів України Н. Н. Качеровська розповіла про творчу спадщину Г. С. Сковороди. Українська поетеса, просвітниця, фольклористка, письменниця, журналістка Л. А. Сердунич у своїй доповіді висвітлила про походження української мови, українську абетку та культуру мови серед молоді. Історик І. О. Атаманчук розкрив історичні витоки української мови.

Доповідачами були учні та студенти, які у виступах розкрили своє бачення проблеми мови на сучасному етапі. Студентки Дарія Маначин та Наталія Маначин Хмельницького економіко-правового фахового коледжу МАУП зачарували усіх присутніх виконанням пісні «Ой, у лузі червона калина».

 

Під час заходу працювала виставка «Українська мова – державна мова України».

Конференція завершилась підсумковим словом директора Інституту Л. Г. Білого.