МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Участь студентів Хмельницького коледжу та інституту МАУП в інформаційно-просвітницькій лекції «Мінна безпека».

 

Війна внесла корективи у наше повсякденне життя. На тих територіях нашої держави, які перебували у тимчасовій окупації, вибухотехніки знаходять тисячі пристроїв, що несуть смертельну небезпеку. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.

Тому вже не вперше адміністрація Хмельницького економіко-правового фахового коледжу та Інституту МАУП залучає студентів до просвітницьких лекцій від Головного управління ДСНС у Хмельницькій області.

11 травня 2022 року здобувачі вищої освіти та викладачі Хмельницького економіко-правового фахового коледжу та Інституту МАУП взяли участь в інформаційно-просвітницькій лекції щодо небезпеки від мін та вибухонебезпечних предметів «Мінна безпека».

 

Захід організувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека в режимі офлайн-онлайн на платформі Zoom.

Лекторами були: старший сапер групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Олег Грибовський та викладач-методист Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Олександр Мосолов.

Фахівці розповіли студентам про те, де можна потрапити на небезпечну знахідку. А це може статися будь де: на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, зруйнованих будівлях, на заміському відкритому просторі (у водоймах, лісах, полях, на узбіччях доріг) та ін.

У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та ін. У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок тощо.

Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів. Вони ретельно маскують заміновані місця гілками дерев вздовж доріг та стежок. ДСНС фіксує також випадки мінування тіл загиблих людей.

Відступаючи з військових позицій, окупанти все частіше залишають по собі заміновану бойову техніку та свої речі.

З заключним словом виступила директорка бібліотеки Катерина Чабан, яка зазначила про важливість такої лекції як для дітей, так і дорослих. Особливо на сучасному етапі кожна особистість задля своєї безпеки має знати дії та правила поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!