МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом
У Хмельницькому інституті МАУП  відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів»


     5 листопада 2020 року до Дня української писемності та мови у Хмельницькому інституті МАУП відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова і нація: перспективи розвитку в період глобалізаційних процесів». Науковий захід проходив очно й у форматі онлай. Програма конфернції >>

   З вітальним словом виступив директор Хмельницького інституту МАУП Л.Г. Білий.
У роботі конференції взяли участь науковці, викладачі і студенти (Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка», Хмельницького економіко-правового коледжу та Інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, Донецького національного медичного університету), вчителі та учні закладів загальної середньої освіти (НВО № 5 імені Сергія Єфремова, Хмельницького приватного ліцею «Мої обрії», Хмельницького НВО № 28, НВК № 2 м. Хмельницького, гімназії № 2 м. Хмельницького, Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня»).

     Доповідачами були: Любов Андріївна Сердунич, українська поетеса, просвітниця, фольклористка, письменниця, журналістка, сценаристка, громадська діячка, радіоведуча, член НСПУ, НСЖУ, НСКУ, АДГУ, ВТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка розповіла про розвиток української мови від праджерел до сучасности. З цікавими доповідями виступили учні 9 класу Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня». Чуздюк Ангеліна висвітлила про роль  мови у формуванні особистості. Пасічник Каміла розповіла про використання української мови в інформаційному просторі.
Під час конференції працювала виставка бібліотечно-інформаційного відділу Хмельницького інституту МАУП «Українська мова – ДНК нації».

     За матеріалами роботи конференції буде видано збірник наукових праць «Українська мова і нація».