МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

13 травня 2021 року Кафедрою економіки, управління та туризму до 25-річчя Хмельницького інституту МАУП було проведено лекцію за участю старшого викладача кафедри Оліх Галини Іванівни та начальника Хмельницького відділення №1 Акціонерного товариства «Комерційний індустріальний банк» Гапа Євгена Івановича (Який працює у банківській сфері понад 40 років) на тему «Аналіз діяльності банківської системи України»  для студентів спеціальностей «Економіка» й «Фінанси, банківська справа та страхування».

Лекція охопила такі питання:

1.    Характеристика учасників банківського сектору України за критерієм зміни їхньої кількості і приналежності капіталу;

2.    Порівняльна динаміка кредитних відсоткових ставок і ставок за депозитами;

3.    Статистика кредитної і депозитної маси;

4.    Особливості проведення банківських операцій;

5.    Корпоративна культура і кадрова політика банківської установи, довіра до банку й банківський імідж;

6.    Тенденції розвитку банківської системи.

Усі питання розкриті на високому професійному рівні й органічним поєднанням теоретичної науки і діючої практики. Лекція викликала помітне пожвавлення з боку студентів й ними було задано низку питань. Найцікавіші та найважливіші з них:

1.    Яким чином пояснити істотну різницю між кредитною політикою та кредитними ставками Українських та зарубіжних банків? Адже Українські банки вважають пороговою межею досягнення точки беззбитковості – кредитно-депозитну відсоткову маржу в коридорі не менше 5%. Натомість довгострокові кредити зарубіжних банків у межах їхніх країн надаються під відсоток не вищий 3%, що є меншим за 5%-ву маржу.

2.    У які періоди Українські комерційні банки відчували найбільшу підтримку з боку Національного банку України, а в які найменшу? Із чим це було пов’язано?

3.    Чи траплялися випадки у Вашому банку обігу фальшивих банкнот національної грошової одиниці та іноземної валюти? Як у такому випадку діють співробітники Банку?

4.    Яким чином уникнути банківського шахрайства за тотального поширення карткових розрахунків і товарообігу за допомогою Інтернету? За якими критеріями шахраї обирають своїх жертв і яким чином можна запобігти фінансовим втратам у випадку, якщо клієнт потрапив під аферу шахраїв?

 

Багатий досвід роботи у банківській сфері робив відповіді пана Гапа Є.І. дуже цікавими, повними, змістовними і викликав захоплення з боку здобувачів вищої освіти та викладацького складу Кафедри економіки, управління та туризму. Дана лекція значно збагатила знання та уявлення студентів про функціонування банківської системи України.