МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП відбувся онлайн захід до 36-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

26 квітня у Хмельницькому інституті МАУП відбувся традиційний захід до річниці катастрофи, що відбулася на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

36 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.

Однією з небезпек, що принесла російсько-українська війна, є захоплення атомних електростанцій російськими окупаційними військами. Російські війська, зайняли територію Запорізької атомної електростанції та Чорнобильської атомної електростанції у перші дні війни. Періодично обстрілюють Хмельницьку та Рівненську АЕС. На даний час ворожі війська покинули території АЕУ, але непередбачуваність та агресивність ворожих військ може призвести до непередбачуваних наслідків. Саме через ці небезпеки світова спільнота відреагувала на захоплення АЕС на території України.

Експертна місія Міжнародного агентства з атомної енергії на чолі з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гроссі 26 квітня побуває на Чорнобильській атомній електростанції. За словами Маріано Гроссі, найближчими тижнями відбудуться інші місії МАГАТЕ на цей та інші ядерні об’єкти в Україні.

Під час поїздки на ЧАЕС команда Міжнародного агентства з атомної енергії «доправить життєво важливе обладнання» та «проведе радіологічні та інші оцінки» станції, яка впродовж п’яти тижнів перебувала під контролем російських військ.