МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

Участь викладачів Хмельницького інституту МАУП у вебінарі від МОН України “Ініціатива Єднання”.

 

За сприяння Міністерства освіти та науки України відбувся вебінар щодо розвитку міжнародної академічної мобільності українських університетів. До учасників звернувся Чарльз Кормак, засновник та директор консалтингової компанії, яка працює у сфері вищої освіти – Cormack Consultancy Group.

Протягом багатьох років компанія плідно співпрацює з багатьма українськими університетами та прагне допомогти українським ЗВО у широкому розумінні. Компанія у партнерстві із об’єднанням університетів Великобританії Universities UK (https://www.universitiesuk.ac.uk) започаткувала ініціативу під назвою “Ініціатива Єднання”.

 

Суть ініціативи полягає у поєднанні українського університету з університетом-побратимом у ЄС або Британії схожого профілю, розміру та за наявністю однакових спеціальностей.

Таке «єднання» допоможе українському університету здобути надійного партнера, що підтримуватиме безпосередній зв’язок між студентством та академічною спільнотою обох закладів. Університети-партнери краще розумітимуть потреби та виклики, які стоять безпосередньо перед конкретним українським ЗВО, зможуть надавати необхідну підтримку адресно та відповідно до запитів.

Така підтримка може включати, але не обмежується наступним:

- Організацію програм мобільності для студентів та викладачів;

- Організацію доступу до баз даних та онлайн курсів, які студенти Вашого університету зможуть проходити безкоштовно, отримуючи кредити;

- Доступ до наукових бібліотек та репозитаріїв;

- Стипендії для короткострокових досліджень аспірантів;

- Забезпечення якості освіти в українському ЗВО на період відновлення системи освіти; - Збір коштів чи створення фонду на відновлення українського ЗВО чи задоволення певних адресних потреб;

- Культурні та інформаційні, наукові заходи серед студентства;

- Створення партнерства для подання грантових заявок.

Цей перелік не є вичерпним, університети можуть надавати свої пропозиції до партнерської установи. Це допоможе поглибити інтернаціоналізацію українських закладів вищої освіти та пом’якшити кризові явища.

 

На сьогоднішній день серед зареєстрованих учасників ініціативи є близько 40 провідних університетів України та, відповідно, близько 40 університетів Великобританії. Більше 80 університетів США та близько 50 з ЄС також висловили бажання стати частиною цього проєкту допомоги українським ЗВО.