МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

     Хмельницький інститут МАУП 19 травня  розквів вишиванками  із різноманітними орнаментами. Людей у національному одязі можна було зустріти і на лекціях, і в бібліотеці, і на конференціях.

     Адже кожен регіон України має свою особливу вишиванку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом. Фактично, кожна область може повихвалятись унікальними вишитими сорочками, притаманними тільки їй.

2014_2059
Вишивка Поділля (нині Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області) дуже багата на вибагливі орнаментальні зразки.

Орнаментальні фігури на Поділлі мали багато поетичних назв: «раки», «реп’яшок», «купчаки», «піддовки», «орли», «орли летять», «орли-метелики», «мутелики», «кривий Іванко», «хрестами», «шиті цілі», «маленький Іванко», «хвостичка», «семирожок», «кривуни», «кучерами», «куряча лапка», «хрестички», «баранячі роги», «дорівська низь», «саїнська низь», «саїнська зозулька», «саїнська низь прививається», «дримба», «дримби», «ліри», «ліра», «половина безконечника», «гребінці», «підкови» та інші.

     Яскраво виділяються і колористичні вподобання подолян. Це вишивки чорним «густим» кольором, червоним, поєднання цих кольорів у найрізноманітніших пропорціях, вишивки жовтим кольором, поєднання червоного з синім, вишивки коричневими кольорами теплих та холодних відтінків. Особливо приємним для ока виглядає поєднання коричневого кольору з блакитним.

     Зауважимо, що традиційне українське вбрання є не тільки важливим елементом української культури – такий одяг цікавий ще й тим, що його можна дуже легко поєднати з актуальними тенденціями, зберігаючи при цьому національну ідентичність.


     Українська вишиванка – це не тільки спадок десятків поколінь, збережений у вишитих візерунках та орнаментах, а й величезне поле для творчого натхнення, можливість заявити про себе на весь світ як про країну з багатою культурою та яскравим майбутнім.