МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

                          У Хмельницькому інституті вшанували пам’ять Василя Стуса

     4 вересня 2019 року у Хмельницькому інституті МАУП відбувся літературний захід у форматі круглого столу, присвячений 34-ій річниці загибелі поета і дисидента Василя Стуса.

     Розпочався захід із вступного слова директора Хмельницького інституту МАУП Білого Л.Г., який закликав студентство любити свою батьківщину, бути відданими своєму народові.
     Студенти-першокурсники Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП розповідали біографію поета і декламували його вірші.
Відбувся перегляд короткометражних фільмів про життєвий і творчий шлях В.Стуса.
На захід був запрошений очевидець тих подій дисидент Матвіюк Кузьма Іванович, який перебував у таборі з ув’язненим В.Стусом.   

     Він дуже цікаво із прикладами про пережите ним у таборі розповів усім присутнім про Василя Семеновича Стуса – борця за незалежність України у XX столітті, видатного українського поета, перекладача, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника.

     Кузьма Іванович Матвіюк – правозахисник, відомий громадський діяч. За участь у національному русі відродження шістдесятих років був  ув’язнений у радянських таборах Мордовії (1972-1976). Після звільнення він і його сім’я зазнавали переслідувань ще майже впродовж 10-ти років (1976-1985) роки). Також  Кузьма Матвіюк один із засновників Народного Руху України на Хмельниччині. У 1993 році створив обласну організацію Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих та очолював її до 1999 року. Кузьма Іванович – почесний професор Міжнародної Кадрової Академії, почесний громадянин міста Хмельницького.
З заключним словом виступила директор Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП Парандій В.О. і подякувала усім за плідну працю.