МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

У Хмельницькому інституті МАУП вшанували пам’ять Василя Стуса

 

Як добре те, що смерти не боюсь я

І не питаю, чи тяжкий мій хрест…

 

4 вересня 2020 року у Хмельницькому інституті МАУП вшанували пам’ять українського поета, перекладача, літературознавця і правозахисника Василя Стуса.

Відбувся літературний захід у форматі тематичної лекції «Дорога долі Василя Стуса». Студенти 1 і 2 курсів Хмельницького економіко-правового коледжу МАУП розповідали про життєвий та творчий шлях й емоційно декламували вірші поета.

Василь Стус – людина, що стала символом Українського Опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця.

Роль, яку відігравала постать Василя Стуса у розвитку української літератури ХХ століття, відновленні української державності та національної ідеї важко переоцінити.

Гранична чесність, мабуть, найхарактерніша риса Василя Стуса – поета, особистості, громадського діяча, який не лише прожив яскраве, героїчне життя, а й зумів піднести людину до рівня її долі та покликання у слові.

За коротке життя поет, член Української Гельсінкської Групи, Василь Стус залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено на англійську та надруковано на Заході.

…Так хочеться пожити хоч годинку,

коли моя розів’ється біда.

Хай прийдуть в гості Леся Українка,

Франко, Шевченко і Сковорода…