МАУП
імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом

elcel_croper_ruДорогі викладачі, студенти, співробітники, випускники, гості!

У 1989 році на освітній карті України, тоді ще однієї з республік СРСР, з’явився новий навчальний заклад – Міжрегіональна Академія управління персоналом. І з перших років свого існування Академія викликала посилену зацікавленість молоді насамперед тому, що тут пропонувалися нові спеціальності, яких потребував тодішній ринок праці, враховувалися найсучасніші освітні досягнення, починала (чи не вперше в Україні) впроваджуватися багаторівнева система безперервної освіти.

В 1996 році у місті Хмельницькому було відкрито консультаційний центр МАУП, який 1998 року вже виріс у навчальний заклад – філію МАУП та здійснив перший набір студентів на денну форму навчання. У 2003 році ми придбали власне приміщення, де знаходимось і сьогодні, й отримали статус Інституту. З перших років роботи потрібно було на ділі доводити численні переваги недержавної вищої школи, навчати і виховувати молодь так, щоб вона не поповнювала собою ряди безробітних і безликих споживачів. Потрібно було ростити лідерів, а не виконавців, не пасивного споживача, не байдужого спостерігача, а нову, успішну, ділову особистість.

Сухою мовою цифр і фактів офіційна візитівка звучатиме приблизно так: сьогодні Хмельницький інститут МАУП – один із найбільших недержавних ВНЗ регіону ІІІ–IV рівня акредитації, у стінах якого навчається майже тисяча студентів.

В Інституті підтримуються найпрогресивніші наукові концепції, зокрема в галузі національної історії. Якість освіти намагаємося підтримувати незмінно високою: добираємо якісний професорсько-викладацький склад, працює Телеуніверситет, використовуються інтерактивні форми освіти, впроваджується тренінгові навчання.

Є ще один напрям діяльності, яким дійсно можна пишатися. Питання про те, як виховувати молоду людину, було вирішено в Інституті двадцять років тому. Основне завдання – турбота про духовність і фізичне здоров’я студента. В Інституті завжди пропагується традиційна для України пошана до старших, культ родини і нації, християнські етичні норми, здоровий спосіб життя. Навчальний заклад пропонує чітку систему національного виховання, яка передбачає формування справжнього українця – і не шляхом безрезультатної демагогії, а цікавою для студента діяльністю – різноманітними конкурсами, фестивалями, календарно-тематичними святами, культпоходами, творчими звітами, екскурсійними програмами, – усім тим, що робиться в Інституті щоденно.

Інститут – один із перших ВНЗ регіону, де відкрили кафедру українського православ’я і теології, що надзвичайно позитивно вплинуло на духовно-моральне виховання зокрема та виховання студентської молоді в цілому.

Нині ми святкуємо 20-річчя заснування нашого навчального закладу, а за останні роки вибудовано Каплицю імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира та дзвіницю, відкрито Музей Блаженнійшого Володимира та Алею української духовності, де встановлено пам’ятники Гетьманові Богдану-Зиновію Хмельницькому, Митрополиту Петру Могилі, просвітителю-гуманісту, філософу, поету, педагогу Григорію Сковороді, національному генію, поету, письменнику, художнику, громадському й політичному діячу Тарасу Шевченку та письменниці, перекладачу Лесі Українці, спільними зусиллями студентів та викладачів було посаджено молодий парк.

В ці урочисті дні щиро й сердечно вітаю Вас з двадцятиріччям! Від усієї душі зичу Вам доброго здоров’я, особистого щастя, оптимізму в думках, творчої наснаги та нових успіхів у діяльності на благо України та інституту. Зі святом, дорогі друзі!

 

Л.Г Білий, директор Хмельницького Інституту МАУП